arme
08 آذر 1401 - 16:38

صنایع استان مرکزی در عرصه مدرسه‌سازی فعال شوند

استاندار مرکزی گفت: صنایع در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی خود به حوزه مدرسه سازی نگاه ویژه داشته باشند و باید در تجهیز مدارس کوشا باشیم چراکه مدارس از لحاظ تجهیز نیازمند کار خیر و همراهی مردم هستند.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، فرزاد مخلص‌الائمه ظهر امروز در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان مرکزی در فرهنگ‌سرای شهر اراک با اشاره به پیشتازی خیران استان مرکزی در امر مدرسه‌سازی اظهار داشت: استان مرکزی در امر مدرسه‌سازی توسط خیران پیشتاز است اگر چه خیران استان مرکزی در حوزه‌های مختلف از جمله پزشکی، مدرسه سازی و غیره جزو سرآمدان کشور هستند و جامعه قدردان زحمات این قشر است.

وی ضمن ادای احترام به خیران استان افزود: دست تک تک خیران عزیز را به گرمی می‌فشارم و می‌بوسم که در رشد و توسعه آموزش و پرورش استان و بخش‌های دیگر تلاش‌های بسیاری داشته‌اند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه اجرای سند تحول بنیادین امری ضروری است، تصریح کرد: اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش راهکار برون رفت از بسیاری مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف است و معتقد هستم هزینه‌های فراوانی که در بخش‌های مختلف کشور در حوزه‌های صنعت، غیره که از ابتدای انقلاب تا کنون صرف شده اگر به همین نسبت در آموزش و پروشرش هزینه شده بود الان حتی مشکلاتی که در حوزه صنعت، آموزش عالی هم حل شده بود.

مخلص‌الائمه بیان کرد: به صورت مناسب و قابل قبول در حوزه آموزش عالی سرمایه‌گذاری نشده است و یکی از زیرنظام‌های سند تحول بنیادین، تامین فضا و تجهیزات است که باید در گذشته جزو اولویت‌ها قرار می‌گرفته اما متاسفانه انجام نشده و سند 2030 مورد توجه بوده است.

وی ادامه داد: در سال 99 و در راستای لایحه بودجه سال 1400، اجرای سند 2030 لحاظ شده بود که انسان باید سر به آسمان و چاه گذارد و گریه کند که چگونه عناصر نفوذی و بی‌اعتقاد به رشد فرهنگی کشور و بی‌اعتقاد به الگوهای بنیادی تلاش کردند و هنوز هم تلاش می‌کنند تا آموزش و پرورش به سرانجام نرسد.

استاندار مرکزی اضافه کرد: خیران با انگیزه خالصانه تلاش می‌کنند و این کار بسیار ارزشمند است و بیشتر آنها توانمندی مالی بالا ندارند اما قلب بزرگ دارند و نسبت به آینده کشور و نسل‌های آینده حساس هستند.

مخلص‌الائمه بیان کرد: استان مرکزی اگرچه استان صنعتی و اقتصادی است وقطب چهارم صنعت هستیم اما رتبه نخست تنوع تولیدات صنعت کشور رابه خود اختصاص داده است و استان فرهنگی نیز محسوب می‌شود که ظهورش در خیّران مدرسه‌ساز است که چند دهه عمر خود را در این مسیر ارزشمند قرار داده و این مهم جای تقدیر وتشکر دارد.

وی خاطرنشان کرد: همه خیران عزیز در حد توان خود در مدرسه‌سازی و طرح آجر به آجر و خشت به خشت با حداقل آورده و یا تهیه تجهیزات ومدرسه مشارکت داشته باشند و صنایع نیز در راستای اجرای مسئولیت اجتماعی خود به این بخش نگاه ویژه داشته باشند و باید در تجهیز مدارس کوشا باشیم چراکه مدارس از لحاظ تجهیز نیازمند کار خیر و همراهی مردم هستند.

به‌گزارش تسنیم، بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان مرکزی در فرهنگ ‌سرای شهر اراک با حضور "حمیدرضا خانمحمدی" سرپرست سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کل کشور، "فرزاد مخلص‌الائمه" استاندار مرکزی و"آیت‌الله دری نجف‌آبادی" نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و دیگر مسئولان استانی با حضور خیران استان برگزار شد، در این مراسم از خیران مدرسه ساز آقای هندویان، علی افتخاری و خانم‌ها شاه صنمی دو پرهیزگار تقدیر شد.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888693