arme
08 آذر 1401 - 15:42

انتقاد آیت‌الله دری نجف‌آبادی از آلودگی هوای شهر اراک

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی، گفت: آلودگی‌ها از غرب به شرق وارد می‌شود در حالی که نیروگاه در غرب مستقر شده و تمام آلودگی این صنعت به شهر و بر سر مردم هدایت می‌شود که این اقدام ضد تمدن و مردم است.

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در بیست و چهارمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز استان مرکزی در فرهنگ‌سرای شهر اراک، با اشاره به برگزاری این جشنواره بعد از دوسال کرونایی، اظهار داشت: خدمات پزشک مدافع سلامت و خیر مدرسه اراکی، غلامحسین نادری با 2500 پیوند کلیه برگ زرینی بر افتخارات این استان و کشور است و نشان دهنده شخصیت‌های دیگر استان مرکزی است که بر برگ زرین افتخارات می‌افزاید و اکنون رسانه‌های مزدور معاند کجا هستند ببیند مردم چطور پدر شهید را مورد تقدیر و توجه قرار می‌دهند؟

وی افزود: بدنه مردم، فونداسیون جامعه، شخصیت خانوادگی و تربیت دانش آموزان بر آموزش و پرورش استوار است، بنابراین نقش آموزش و پرورش در تربیت دانش‌آموزان در شرایط کنونی مشخص می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: خیرین کشور هر کدام افتخارات بزرگ، سرمایه‌های بزرگ، سربلندی این ملت بزرگ هستند و خیرین مدرسه‌ساز در سراسر کشور با همت‌های بلند، اراده آهنین و تلاش شبانه روزی در امر مقدس مدرسه‌سازی فعالیت دارند و این قشر اجر کار خود را از خداوند دریافت می‌کنند.

دری نجف‌آبادی عنوان کرد: مهم‌ترین اقدامات باید با همکاری آموزش و پرورش و خانواده انجام شود و پبوند آنها ناگسستنی است و باید این دو همسو و پشتیبان هم شوند و نباید یکدیگر را نقض کنند، چرا که ریشه نسل‌ها به خانواده بازمی‌گردد و اگر این دو یکدیگر را یاری کنند گسست نسل‌ها را شاهد نخواهیم بود و این شجره طیبه ادامه پیدا می‌کند همانند بیت صاحب جواهر که بعد از 200 سال هنوز با عظمت است امروز نیز باید پیوندها یکدیگر را تکمیل کنند.

وی ادامه داد: ساخت، مدیریت مدارس، فضای جامع و کامل، ساز و کار مدرسه‌سازی ضمن استفاده از سازه‌های سبک، ماندگار با همه جذابیت مورد توجه با در نظر گرفتن کارگاه، نمازخانه، سرویس بهداشتی، کریدور هوا در جهت هوای سالم و پاک برای احداث مدارس باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی بیان کرد: آلودگی‌ها از غرب به شرق وارد می‌شود در حالی که نیروگاه در غرب مستقر شده است و تمام آلودگی این صنعت به شهر و بر سر مردم هدایت می‌شود که این اقدام ضد تمدن و ضد مردم است.

دری‌ نجف‌آبادی اضافه کرد: مکان‌یابی، نوع طراحی و گردش آب و هوا، فضای سبز، معماری سنتی، فضای با نشاط و با انگیزه کلاس‌های درس در احداث مدارس باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی ادامه داد: خیرین مدرسه‌ساز انتخاب هوشمندانه‌ای داشته‌اند هر چند کار خیر بسیار فراوان است، اما این قشر در بنای مدرسه سهیم می‌شوند که این کار به نوعی سهیم شدن در آینده سرزمینی، پیشرفت و توسعه کشور است و خیران استان مرکزی تاکنون در بخش‌های مختلف گام‌های بلندی برداشته‌اند که امید است این قدم‌ها روز به روز بیشتر شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی عنوان کرد: استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی برای اشتغال آفرینی دارد و در این راستا نیز باید تلاش ویژه برای بهره‌گیری از ظرفیت‌ها به‌کار گرفته شود، چرا که افتخارات کشور موجب سرمایه، عزت، شرف و سربلندی ملت ایران است و همه وظیفه دارند در راستای افزایش افتخارات تلاش مضاعفی به‌کار گیرند.

انتهای پیام/711/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888574