arme
08 آذر 1401 - 13:54

داستان‌هایی از «تاریخ علم معاصر» در دست نوجوانان

کتاب «خداحافظ عمو میر» به نویسندگی حمید نوایی‌لواسانی از مجموعه داستان‌هایی از تاریخ علم معاصر از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «خداحافظ عمو میر» به نویسندگی حمید نوایی‌لواسانی و با تصویرگری ریحانه آل‌شیخ، کتاب جدید انتشارات کانون پرورش فکری است که در قالبی داستانی سرنوشت ایستگاه فضایی میر و تأثیر آن در پیشرفت علم را برای نوجوانان 12 سال به بالا(گروه سنی نونگاه) روایت می‌کند.

در خلاصه این کتاب آمده است: بشر در زندگی چند هزارساله بر روی سیاره زمین با قدرت تخیل و توانایی کنجکاوی و پرسشگری توانسته قوانین طبیعت را بشناسد و زندگی خود را تغییر دهد. شکافتن اتم و فهم کارکرد آن، آشکارسازی ژن‌ها و نقش آن‌ها در هسته سلول زنده، ابداع رایانه‌ها و هوش مصنوعی و نیز سفر به آسمان و فضای بیکران از مهم‌ترین دستاوردهای دانشمندان در صد سال اخیر بوده است. این فناوری‌های علوم جدید توانسته شکل زندگی امروز ما را نسبت به گذشته به کلی تغییر دهد و رؤیاهای جذاب و حیرت‌انگیزی برای ساخت دنیای پیش روی ما فراهم کند.

«داستان‌هایی از تاریخ معاصر» بینش علمی کودکان و نوجوانان را رشد می‌دهد و دریچه تازه و شگفت‌انگیزی به تخیل و کنجکاوی آنان باز می‌کند تا بتوانند با خودباوری و خلاقیت، نقش‌آفرین فردایی بهتر باشند.

کانون پرورش فکری , داستان , کتاب ,

کتاب «خداحافظ عمو میر» در 31 صفحه و به قیمت 32هزار تومان با شمارگان دو هزار و 500 نسخه از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را از فروشگاه‌های کانون پرورش فکری در سراسر کشور و پایگاه فروش اینترنتی محصولات کانون به نشانی Digikanoon.ir  تهیه کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 888563